středa 5. května 2010

312.den - Malinovo-jahodové muffiny

V pondělí mi moje kamarádka Evička povídá...."tak jsme tuhle pekly muffiny z naší oblíbené kuchařky a v receptu byly maliny, ty jsem neměla, tak jsem tam dala jahody a byly výborné.....", od té doby na to myslím, dnes už jsem nevydržela a upekla kombinaci - malinovo-jahodové muffinky se zakysanou smetanou a "Evi, byly výborné!!!:-)"- 200g malin (mražených či čerstvých), 6 středních jahod rozpůlených, 120g změklého másla, 120g cukru krupice, 1 vejce, 300g zakysané smetany (já dala 1 zakysanou smetanu a 1 bílou activii), 250g polohrubé mouky, 2 a 1/2 lžičky prášku do pečiva, 1/2 lžičky jedlé sody, špetka soli, moučkový cukr na posypání
Máslo s cukrem ušleháme do pěny, přimícháme vejce, smetanu a jogurt. Ve druhé míse smícháme mouku s práškem do pečiva, jedlou sodou a solí. Obě směsi opatrně promícháme, přidáme asi polovinu malin a plníme do muffinkových košíčků či formiček. Zbytek malin rozdělíme na muffinky, opatrně vtlačíme a nakonec na každý muffin položíme ještě půlku jahody. Pečeme cca 30 minut při 180st. dozlatova. Po upečení pocukrujeme moučkovým cukrem

1 komentář: