úterý 2. března 2010

249.den - A zase ty muffinky:-)

Dnes za námi přijede na pár dnů babička Jarka z Brna, tak jsme jí na uvítanou upekly tvarohové muffinky podle receptu tety Evy.......a jsou mňamózní:-)!
2 malá vejce, 100g cukru krupice (já dala asi 80), 1 vanilkový cukr, 100ml oleje, 250g tvarohu, 200g hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva, 1/2 lžičky vanilkového aroma, rozinky nebo čokokousky (my daly oboje), do těsta jsem přidala ještě citronovou šťávu a trošku zředila mlékem.
Vejce, cukr a olej ušleháme do pěny, přidáme tvaroh a aroma, opatrně vmícháme mouku s práškem do pečiva, do půlky těsta přidáme rozinky, do půlky čokokousky. Naplníme formy na muffiny, my jsme jich z tohoto množství měly 12ks a pečeme asi 20 minut při 190st.

Nalámat čokokousky, my jsme použily čokoládového Mikuláše, co nám zbyl z loňska:-).
Poslední zdobící úpravy....



Žádné komentáře:

Okomentovat