Tak jsme se dnes s Kristýnkou rozhodly, že vyzkoušíme recept na moučník z posledního Apetitu, Kristýnka nakonec dala přednost pohádce...,nechápu, co má Maková panenka lepšího než já....:-). Ale nepropadla jsem panice a..................

..............sjednala jsem si jinačí pomocnici:-)

Ano, ano, z tohoto nevzhledného "patláma" nakonec vznikla obrovská dobrota, uplácaná v jedné míse bez použití robota, recept přikládám původní s mými malými úpravami. Jestli já nejsem tak trochu muž,nejsem totiž schopna vařit a péct přesně podle receptu:-).

Těsto - 300g hladké mouky, 2 lžičky prášku do pečiva, 300g třtinového cukru (já dala 250g a bohatě to stačilo), 2 lžičky mleté skořice (já dala 3), 500g najemno nastrouhané mrkve, 250g nasekaných vlašských ořechů (já dala asi 100g), 200g rozinek (já dala víc, máme je rádi), 4 vejce, 250ml slunečnicového oleje
Krém - 175g čerstvého sýra typu Lučina (já dala 200g)
100g moučkového cukru (já dala asi 60g)
75g másla (já dala slabých 50g a o to víc Lučiny, proč dráždit "cholesterového" hada bosou nohou:-)
1 lžička vanilkového extraktu (já dala 2 a ještě jsem vše zakápla citronovou šťávou)
Vyšší plech vymažeme máslem, mouku prosejeme společně s PP do mísy, přidáme cukr a skořici, promícháme, přidáme mrkev, ořechy, rozinky, zase promícháme. Zvlášť v misce ušleháme metličkou do pěny 4 vejce, postupně zašleháváme olej, přilejeme k mrkvové směsi, promícháme a rozetřeme na plech, pečeme asi 50 minut při 175st. Po vychladnutí natřeme krémem (ingredience utřeme vidličkou do hladka) a nakrájíme na řezy. Dobrou chuť!
Žádné komentáře:
Okomentovat