úterý 15. září 2009

81.den - Kristýnka kuchařinka

Naše kuchařinka dnes rychlostí blesku připravila večeři včetně dezertu, že jsem to téměř nestačila vyfotit:-).

ŠVESTKOVÝ KOLÁČ S PUDINKOVOU POLEVOU , použity domácí švestičky z babiččiny zahrádky:-), taťka Radim po příchodu domů kolem něj kroužil jak "mlsné kocór" a hned kus ukrojil, zblajznul a móóóc si pochutnal
Kupte křehké těsto značky Wevalka již vyválené na pečícím papíru (nebojte se polotovarů, když jsou kvalitní!), těsto rozprostřete do koláčové formy, namačkejte okraje podél formy, na těsto dejte libovolné ovoce, polejte pudinkovou polevou (rozšlehejte 2 pudinkové prášky dle chuti, cca 800ml mléka, 6 lžic cukru a 3 vejce), pečte cca 40 minut při 180st.


Příprava pomazánky - nastrouhejte hermelín nahrubo, přidejte lučinu (obyč.nebo šunkovou), 4 lžíce bílého jogurtu (pro ty, co nedrží dietu, použijte smetanu), šunku na kostičky, vše důkladně promíchejte, okořeňte solí, pepřem, sladkou paprikou, přidejte plnotučnou hořčici. Nechte odležet v lednici.

DEBRECÍNSKÁ SÝROVÁ POMAZÁNKA - stačí jen namazat na čerstvé houstičky, posypat čerstvou petrželkou nebo pažitkou a .............. dobrou chuť!






1 komentář:

  1. Holky.. ty vaše stránky budu muset prolejzat až ráno... večer mi pravidelně svýma kulinářskýma specialitama děláte chutě a mně pak honí mlsná ... a vždycky mě dohoní :-)) a večer se jíst nemá !

    OdpovědětVymazat