úterý 2. února 2010

220.den - Tvarožník

Táta se nám vrátil z cest, tak jsme mu na uvítanou upekly tvarožník, jeho nejoblíbenější...:-)
Těsto - 300g polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva, 2 vejce, 200g Hery, 100g cukru moučka
Náplň - 500g tvarohu, 1/2 mléka, 1 vejce, 2 dcl oleje, 1 a 1/2 vanilkového pudinku, 150g cukru moučka, citronová kůra, na povrch rozinky
Vypracujeme těsto, které vyválíme a dáme na pekáč s vyšším okrajem, rukama uhladíme a zvedneme okraje. Ušleháme v misce tvarohovou směs, nalejeme na těsto, poklademe rozinkami a pečeme při 180st. asi 40 minut, dokud tvaroh nezačne zlátnout.

1 komentář:

  1. MŇAM ... holky kuchařinky díky za receptík ... o víkendu jsem měla chuť na buchtu s tvarohem,ale nějak nestíhám ..... podle vašeho návodu to bude rychlovka tak snad dnes odpol. nám vyjde chvilka času a pustíme se do pečení.

    OdpovědětVymazat