pátek 26. února 2010

245.den - Žába v díře

Zapečené klobásky v těstíčku aneb recept z posledního Apetitu aneb naše dnešní večeře. Prý je to jídlo pro chlapy vhodné na pánskou jízdu nebo třeba ke sledování fotbalu, ale musím říct, že bez pánské jízdy a fotbalu jsem si skvěle pochutnala i já:-)!
4-8 klobásek (podle velikosti -já jsem použila malé bavorské grilovací, takže jsem jich tam dala asi 12)
2 cibule nakrájené na klínky
2 lžíce olivového oleje
sůl a čerstvě mletý pepř
150g hladké mouky
1 lžíce dijonské nebo anglické hořčice (já jsem dala lžíci plnotučné a lžíci kremžské)
2 vejce
300ml mléka
Klobásky a cibuli rozložíme do zapékací mísy, pokapeme olejem, osolíme, opepřímea pečeme při 190st.asi 20 min.do zlatova. Mezitím připravíme hladké těstíčko z mouky, hořčice, vajec a mléka, osolíme, opepříme a nalejeme k horkým klobáskám a cibuli a vrátíme do trouby ještě na 30-40 minut, dokud nebude kůrčička zlatavá a křupavá

Žádné komentáře:

Okomentovat