čtvrtek 16. července 2009

20.den - BÁBOVKA

Dnes další Kristýnčin kulinářský počin, tentokrát bábovka
s jablíčky a ořechy. To je nádhera! 4 vajíčka (žloutky a bílky zvlášť), hrnek cukru moučka, hrnek polohrubé mouky, prášek do pečiva, 1/2 hrnku vlažného mléka, 3/4 hrnku oleje, 2 hrnky na drobno nakrájených jablíček, hrnek vlašských nasekaných ořechů. Žloutky ušleháme s cukrem-jak názorně vidíte na obrázku:-), opatrně vmícháme další ingredience, nakonec sníh z bílků. Pečeme při 175st. cca hodinu. Pocukrujeme a podáváme, nejlépe s kávou:-).



No a Vy si pečete bábovku a já už tady z hladu okusuju hračky, kde je nějaká svačina:-)?

A od horké trouby......... ............hupky, šupky do bazénu:-)







1 komentář:

  1. Tedy holky vy se máte. Hned bych skočila k vám do bazénu. Pečeme s Vítkem svatební koláčky a je nám vedrooooooooooooo.

    OdpovědětVymazat