neděle 2. srpna 2009

37.den - Vodní vážka a "Meruňkové vlny"

Původně mělo být dnešní foto věnované dalšímu zdařilému pokusu naší malé kuchařinky, ale když s námi dnes na terase "poobědvala" tato krásná vodní vážka, musela jsem prostě nechat prostor i jí! Dostali jsme od našich hostů velikánskou mísu krásných čerstvě natrhaných meruněk, tak jsme se do nich s Kristýnkou hned pustily a upekly tzv. meruňkové vlny.


A zde výsledek Kristýnčina pečení:-).
Smíchejte v míse kostku tuku s hrnkem cukru moučka, přidejte 6 celých vajec a 2 a 1/4 hrnku hladké mouky smíchané s práškem do pečiva, pořádně promíchejte, pokud je těsto příliš husté,
přilejte mléko. Polovinu těsta nalejte na pekáč, poklaďte polovinou vypeckovaných meruněk, druhou půlku těsta obarvěte kakaem, nalejte na světlé těsto a znovu dejte meruňky. Pečte při 170st. cca 40 minut, potom polít zakysanou smetanou smíchanou s vanilkovým cukrem a posypte strouhanou čokoládou. Vychladit v lednici a pak si pěkně pochutnat!

Žádné komentáře:

Okomentovat