Výsledek dnešního večera - upečené první 2 druhy cukroví -ŽABÍ HUBKY a JETELÍČEK, spálená ruka od trouby-klasika:-), 3dcl červeného v bříšku, mňam mňam a trošku NOSTALGICKÁ.....při pečení jsem poslouchala staré hity Haničky Zagorové.....:-)

JETELÍČEK - 18dkg mletých ořechů, 10dkg cukru moučka, 10dkg másla, 14dkg hladké mouky, 2 žloutky, půlky vlašských ořechů na ozdobení. Vše zpracujeme v těsto, které necháme v chladu uležet. Potom z těsta děláme kuličky, vždy tři slepíme k sobě, potřeme bílkem a do středu dáme ořech. Pečeme při cca 170st.
ŽABÍ HUBKY - těsto - 25dkg másla, 25dkg hladké mouky, 1 vejce, lžička vody
náplň - 10dkg mletých ořechů, 10dkg cukru moučka, 1 žloutek, 1 vejce
Vypracujeme vláčné těsto, necháme v chladu uležet, potom vyválíme, vykrajujeme kolečka, na ně dáme lžičkou náplň, přeložíme a zmáčkneme do pusinky. Pečeme zprudka při 170st., ještě teplé obalujeme v cukru (cukr moučka s vanilkovým cukrem)
Žádné komentáře:
Okomentovat