středa 9. prosince 2009

166.den - Cukroví IV. - MAROKÁNKY

Tak tohle jedno z mých nejoblíbenějších, a sice marokánky! Mezi nejoblíbenější je řadí i moje tchyňka:-), jak se to říká? "Žena si vybírá manžela podle svého otce a syn tedy manželku asi podle své matky.........:-)" Marokánky - 1/2l mléka, 8-9 lžic hladké mouky, 10 lžic cukru krupice, 400-500g směsi ořechů, mandlí, rozinek, kandovaného ovoce, čokoládová poleva (buď hotová anebo rozpustit ve vodní lázni čokoládu na vaření nebo jinou kvalitní hořkou čokoládu a kousek ztuženého tuku).
Mléko, mouku a cukr zahříváme ve vodní lázni a umícháme hustší kaši, promícháme s ořechovou směsí a tvoříme na plech lžičkou a nožem placičky. Pečeme, resp.sušíme při 200st. do zhnědnutí, necháme uležet v chladu na rovné ploše, 2.nebo 3.den poléváme placatou stranu čok.polevou.

Cítíte tu vůni rozpouštějící se čokolády:-)?




1 komentář:

  1. ... jů ... jé .... mňam.... moje oblíbené marokánky ... máš je nádherný !!!

    OdpovědětVymazat