neděle 6. prosince 2009

163.den - Cukroví II.

Dnes jsem měla k ruce svoji šikovnou pomocnici Kristýnku, takže máme další dva druhy cukrovíčka
Linecké - receptů existuje spousta, ale podstata je stejná...., hlavně kvalitní, nejlépe domácí marmeláda!
Ježci - 5dkg rozinek, 5dkg najemno nakrájených fíků, 5dkg loupaných mletých mandlí, 7dkg másla, 8dkg moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 žloutek, 1 vejce, citronová kůra, 23dkg hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva, 5dkg loupaných mandlí nakrájených na ježčí bodlinky.
Změklé máslo umícháme v robotu s cukrem do pěny, přidáme ostatní přísady a rukama vypracujeme těsto, pokud se drobí, přidáme trochu másla. Z těsta hned rukama tvoříme malé hrudky, klademe na plech a do nich zapícháme mandlové bodlinky. Pečeme asi na 170st.


Koupila jsem Kristýnce marcipánovou modelovací hmotu, takže vyráběla i krásná zvířátka, ovšem............
...........foto nemám, téměř všechny je hned snědla:-), "...a ještě tuhle barvu ochutnám a ještě tohlekuřátko ochutnám......."






Žádné komentáře:

Okomentovat