Tak jsem zkoušela k páteční večeři recept z mého oblíbeného Apetitu a musím říct, je to bomba, buď jako rychlá večeře nebo jako chuťovka třeba k vínku, vynikající teplé i studené. Originální název je "Kuřecí koule v chipsech", já jsem název upravila, bo se mi koule z těch ingrediencí nepodařilo uhňácat, tak jsem dělala placičky:-).

- 2 kuřecí nebo krůtí prsa (tohle množství je na 2 plechy), 2 vejce, solamyl na zahuštění, sůl a grilovací koření (jaké má kdo rád), já jsem přidala ještě sladkou papriku a trochu pepře. Maso nakrájíme na malé kostičky, dáme do misky,přidáme vejce, koření a zahustíme solamylem,necháme chvíli marinovat v lednici.)
Mezitím si připravíme chipsovou směs - 100g oblíbených chipsů (já dala obyč sjemně slané), 100 g strouhaného sýra, 1 červená paprika na malé kostičky, svazek čerstvé petrželky. Chipsy rozdrtíme v mikrot.sáčku, přidáme sýr, papriku a petrželku.
Masovou směs smícháme s chipsovou ve větší míse a lžící a lžičkou tvoříme na plech vyložený pečícím papírem placičky, trošku připlácneme. Troubu předehřejem na 200st. a pečeme asi 30 minut do zlatova a do křupava. My jsme k placičkám podávali bramborovou kaši a různé dresingy.
Žádné komentáře:
Okomentovat